elaS gnirpS - חגיגת מבצעים כל האתר עד %06 הנחה + %01 אקסטרה >> קוד קופון: 01gnirpS

4 סימנים שהגיע הזמן להחליף שטיח

שטיח הוא אחד מהדברים שיכולים להישאר איתנו שנים רבות מבלי שנרגיש צורך להחליף אותו. אך למרות שנראה שהוא יכול להיות מונח במקומו לנצח, לאחר זמן (כתלות בשטיח) דווקא כן נדרש להחליפו. על מנת שלא תמשכו את השטיח שלכם סתם, הנה 4 סימנים לכך שהגיע הזמן להחליף שטיח.

הצבע דהוי

לאור העובדה כי שטיחים עשויים בד הם גם יכולים להישחק. הצבע של הבד לאחר כמה שנים מתחיל לדהות עד כדי כך שהשטיח כבר נראה שונה לחלוטין משהיה כשקניתם אותו. יכול להיות שהשינויים כל כך מינוריים שאתם אינכם שמים לב אליהם, אך מומלץ מדי פעם לבחון לעומק את הצבעים של השטיח ואם אכן נראה שהוא דהוי וכבר לא במיטבו, סימן שגם הבד ממנו עשוי לא במיטבו וכנראה שזה הזמן להחליף שטיח.

 

הסיבים מתפוררים

שטיח ארוג מסיבים של בד. אמנם בד הוא חומר חזק בשונה לדוגמא מנייר, אך הוא עדיין מאבד מהחוזק שלו עם השנים, כל זאת עשוי לבוא לידי ביטוי בכך שקצוות השטיח מתפוררות. זה יכול להיות כאילו הן מעין נפרדות האחת מהשנייה, או שאפילו ממש יהיו פירורים או פיסות של בד. במקרה שהשטיח הגיע למצב כזה לא רק שהוא כבר לא איכותי כשהיה הוא גם אפילו עשוי ללכלך את האזור בו הוא מונח.

שטיח שחור לבן לסלון

השטיח מוכתם

כתמים על שטיח הם לא דבר שקל להוריד אך כן ניתן לנסות להוריד אותם. קשה להתחמק מכתמים על השטיח מכיוון שלפעמים נופלים דברים או נשפכים וכנראה שמהר מאוד יהיה כתם. יכול להיות שהשטיח שלכם עדיין איכותי והחומרים שלו עדיין שורדים אך כתמים על השטיח הם לא דבר מזמין או יפה וכדאי שתחשבו שנית אם להשאיר אותו כשהוא מוכתם, כמו שכנראה לא הייתם לובשים חולצה עם כתמים.

 

חורים וצרות אחרות

דבר נוסף אשר עשוי לקרות לשטיח שלכם הוא שמרוב שהוא ישן כבר יש בו חורים. זאת יכול לקרות מחיכוך של השטיח עם רהיטים, אך גם משנים של חשיפה לשמש או לחומרים אחרים. באופן כללי, אמנם שטיח זה דבר גדול שנראה כי לא צריך להחליפו, אך אם אתם מרגישים שזה כבר לא השטיח שהיה לכם ושהוא כבר לא מוסיף לבית אלא גורע ממנו, הגיע הזמן להחליף שטיח.

החלפת שטיח יכולה להיות מאוד פשוטה כשעושים אותה עם בית העסק הנכון. תוכלו למצוא ולבחור שטיח שיהיה דומה מאוד לזה שהיה לכם כך שאפילו לא תרגישו בהבדל. אל תתפשרו על שטיח רק בגלל המחיר או ההובלה אלא מצאו עסקה טובה שגם תיתן לכם שטיח שתהיו מרוצים ממנו וגם תהיה משתלמת. תתחדשו!

דהיית הצבע איננה מסכנת אתכם אך בהחלט מומלץ להחליף שטיח במידה והצבע שלו דהה. בסופו של דבר קניתם את השטיח בצורה ובצבע מסוימים ואתם רוצים לשמור עליו ככה. באם הצבע שלו כבר מתחיל לדהות כנראה שהגיע הזמן להחליף אותו באחד חדש שיהיה יפה יותר ואיכותי יותר.

לעומת בעיות אחרות בשטיח כתם הוא בהחלט דבר שאפשר להתגבר עליו (אלא אם כן השטיח מוכתם מאוד וכבר איבד מיופיו). ישנם חומרי ניקוי מיוחדים לשטיחים ואפילו מותאמים לסוגי כתמים כך שאל תתייאשו, בהחלט סביר שתצליחו להסיר את הכתם עם החומר הנכון.

באם אכן החלטתם להחליף שטיח בסופו של דבר מדובר בקניית שטיח חדש, על כן חשוב לשים לב שאתם קונים שטיח שאתם באמת אוהבים אך לא רק הצורה שלו – יש לשים לב גם לאיכות שלו. חשוב לבחור שטיח מבדים איכותיים שארוג בצורה טובה כך שיישאר אתכם לאורך זמן.

ברור כי ישנם פגמים בשטיח אשר קורים עם הזמן אך ניתנים לתיקון ולא מצריכים את החלפת השטיח כולו. ישנם אנשי מקצוע אשר מתמחים בתחום ויוכלו לבצע את התיקון. אך ישנם תיקונים שכבר לא שווה לבצע אלא שעדיף כבר להחליף את השטיח באחד חדש ואיכותי.

אהבתם? שתפו אותנו!
יש לכם שאלה?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.