elaS remmuS - חגיגת מבצעים כל האתר עד %06 הנחה + %01 אקסטרה >> קוד קופון: 01remmuS

6 טיפים לטיפול וניקוי השטיח

אם אתם מחזיקים כבר בשטיח אחד או כמה אתם בוודאי תהנהנו בראש למקרא המשפט הבא ואם אין לכם עוד אחד כזה תיאלצו להאמין לנו: ניקוי שטיחים הינו נושא מורכב שכן, מצד אחד מיקומו בתחתית נתון למרמס כפות רגלינו גורם לו לצבור ולספוח לכלוך עד אין קץ ומצד שני שטיח הינו מוצר רגיש שיש לנהוג בו בזהירות רבה.

אז מה – נתרשל בניקוי השטיח? מה פתאום! נוותר על קיומו? לא יעלה על הדעת. בדיוק כדי להשיג פתרון הולם לסוגיה הזו חקרנו עבורכם את הנושא. לפניכם המסקנות:

ניקוי שטיחים ביתי או: איך לא להרוס את השטיח היפה במו ידינו

לפני הכל חובה ללמוד כיצד לגשת לניקוי שטיחים תוך הבנת הדגשים החשובים. ניסחנו עבורכם את מספר כללי העשה והלא תעשה בטיפול בשטיח. זכרו: טיפול כנדרש ישמור על השטיח כחדש ואילו שיטות ניקיון פרוביזוריות ולא מקצועיות עלולות לשים קץ לחייו או לפגום בו לצמיתות.

 

1. הקפידו על תדירות ניקוי השטיח

מפאת מרקמו הרגיש ומיקומו האסטרטגי מהווה השטיח את אחד האלמנטים היותר מפונקים בבית. המקום שלו מזמן לו לכלוך רב כגון: אבק המצטבר באופן טבעי או חול אותם מייבאות עבורו סוליות נעלינו. כדי שהשטיח ישמור על חזות מטופחת חשוב לשמור על שגרת ניקיון עקבית ולשאוב אותו אחת לשבוע.

רגע, עוד לא סיימנו. אחת לשלושה חודשים חשוב להפכו על גבו ולשאוב גם את צידו השני ביסודיות. אחת לשנה מומלץ לשלוח את מיודענו לניקוי על ידי חברה מקצועית.

 

הקפדה על טיפול בשטיח – לא רק עניין של אסתטיקה

הפן האסתטי משחק תפקיד חשוב בייעוד השטיח שכן אף אחד מאיתנו לא משתמש בו כממחטת אף גדולה. אולם חרף זאת, טיפוחו אינו נחוץ לשם נוי בלבד אלא מהווה חובה בריאותית חשובה. הצטברות אבק וקרדית האבק עלולים לגרום לאלרגיות, קשיי נשימה, כאבי ראש ואף אסטמה מה שמחדד עוד יותר את הצורך שלנו להקפיד על ניקיון סדיר של האריג המוכר.

 

2. טאטוא – לא, שאיבה – כן

אם אתם נרתעים משימוש בשואב אבק לניקוי השטיח מפחד פן ישחית את המרבד האהוב יש לדעת כי אין להמירו בטאטוא שכן למטאטא ושטיח אין אינטראקציה טובה. במקום לנטרל לכלוכים ואבק נוטה הטאטוא להחדירם פנימה כשהמבנה הסיבי אינו מגיב בנדיבות לאקט הטאטוא ושומר באדיקות את חלקיקי האבק לעצמו.

מה תעשו אם כן? ההמלצה הינה שימוש בשואב אבק בעוצמה נמוכה מה שיגרום לאפקט הרצוי להתרחש מבלי לפגום בשטיח.

 

3. זכרו: אין לשפשף!

האינסטינקט הטבעי שלנו כאשר השטיח מוכתם הינו להסתער על הכתם ולשפשפו בכל כוחנו. זו טעות. יש להימנע משפשוף הכתם בכל מצב כיוון שהשטיח הינו פריט טקסטיל עדין שתנועת השפשוף בעיקר אם נעשית באופן סיבובי עלולה להזיק לו באופן של התפשטות הכתם, דהיית הצבע ואף פרימת הסיבים.

 

4. עוד זכרו: אין לחבוט!

אחד מהאסוציאציות הנקשרות באוטומט עם שטיח הינה תמונה של עקרת בית החובטת בו נמרצות אך שיטה זו נחשבת כיום ללא יעילה ואף עלולה לפגוע בשטיח, לגרום למתיחת הסיבים ולשינוי צורת השטיח עם הזמן ולכן אינה מומלצת. רצוי למצוא דרכים אחרות כדי לפרוק תסכולים ואמוציות מבלי להתעלל בשטיח חסר ישע.

 

5. גם שטיחים זקוקים לאוורור

כמה אנחנו נואמים על הצורך והזכות שלנו לנפוש מהיומיום התובעני ולצאת לאוורור באילת, בחו”ל או בחלל?! למעשה זכות דומה שייכת גם לשטיחים שלנו. חשוב מאוד לאוורר את כל חלקי השטיח. כן, גם את צידו התחתון זה שלא ראה זה זמן רב אור שמש. לאחר הפיכת השטיח לצורך שאיבה מומלץ להשאירו כשגבו חשוף וכך לאווררו ולאפשר לשאריות לכלוך להינתק ממנו.

 

6. זו לא בושה להיעזר במקצוענים

הגם שאת רוב הטיפול הקבוע וכן ניקוי כתמים באופן ביתי ניתן לעשות לבד לעיתים אין מנוס אלא לתת את השטיח לניקוי מקצועי מקיף כדי להחזיר אותו למראהו המקומי. חשוב למצוא חברת ניקיון אמינה ומשתלמת שיודעת את העבודה ומחזירה לכם שטיח כמו חדש.

 

טיפוח שטיחי קרפטים

חברת קרפטים מציגה את המגוון הגדול בארץ לשטיחי איוץ במחירי נמוכים במיוחד המיוצרים מחומרים קלים לניקוי. מה שאומר שברכישת שטיח של קרפטים אתם קונים לכם: יופי, איכות וראש שקט במחיר אחד.

שאלות ותשובות

תשובה: לא לשפשף. הדבר רק יחדיר את הנוזל עמוק יותר לתוך סיבי השטיח ויקשה על הניקיון. יש לספוג את הנוזל באמצעות מטלית או ספוג פלא ולאחר מכן לעבור עם מטלית לחה במעט מים נקיים ולספוג את הלכלוך. אין להשתמש בחומר ניקוי מבלי לבדוק אותו קודם בפינה נסתרת של השטיח.

תשובה: חשוב לשנות מעת לעת את כיוון פריסת השטיח על מנת שישתפשף ויתבלה באופן אחיד. חשוב לפרוש את השטיח במקום שטוף שמש פעם בשנה על מנת לייבש אותו מהלחות, שיכולה לגרום לעובש ולפגוע ברכות של המגע. את השאיבה של השטיח יש לעשות בצורת V והדבר מסייע לשמור על הסיבים.

תשובה: ישנם מצבים שהם בלתי נמנעים כגון, פיצוץ צינור במפתיע או חדירה של מי גשמים. עם זאת במרבית המקרים ניתן מראש למנוע את המצבים הללו באמצעות הקפדה על תשתיות במצב תקין. חשוב לנסות ולהשאיר את הלכלוך מחוץ לבית ולחלוץ נעליים בכניסה לבית במיוחד בחורף.

תשובה: יש לאוורר את השטיחים מעת לעת מכיוון שאלו אוגרים הרבה אבק. יש לשאוב אותם, להפוך אותם ולהשאיר אותם הפוכים למשך מספר ימים. יש לנסות ולמנוע הצטברות של לחות ולייבש אותם במקום מואר אחת לחצי שנה. כאשר השטיח לא בשימוש יש לנקות אותו ולגלגל אותו בתוך ניילון נצמד לשם שמירה עליו.

אהבתם? שתפו אותנו!
יש לכם שאלה?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.